PODZIEL SIĘ

Brytyjski koncern właśnie stara się zmienić swój wizerunek. Wyglądające jak stara szafa samochody terenowe popularnej marki, będą teraz przypominać bardziej dynamiczne konstrukcje o ciekawych kształtach.

W tym roku Land Rover zaszokował, wprowadzając na rynek Range Rovera Evoque. To kompaktowy SUV o wręcz kosmicznym wyglądzie nadwozia. Jednak mimo tak drastycznej zmiany stylistyki, auto wbrew pozorom pozostało wierne długoletniej tradycji marki i tym samym świetnie spisuje się w trudnym terenie (pokazały to chociażby testy w popularnym programie Top Gear).

Land Rover idzie więc dalej i jak wynika z pierwszych zdjęć zrobionych przez dziennikarzy brytyjskiego portalu Autocar, najnowszy Range Rover będzie podobny do Evoque?a. Przede wszystkim zauważyć można mocno opuszczoną przednią szybę i zmniejszone okna. Sylwetka nabrała więc bardziej dynamicznego wyglądu (zdjęcia szpiegowskie można zobaczyć tutaj).

Zmiany potwierdził także niedawno Gerry McGovern, szef działu projektowego w Land Roverze. ?Evoque informuje o przyszłości Range Rovera? ? sugeruje w którą stronę podążą teraz styliści znanej marki. ?Pewne aspekty projektu, będą miały kluczowe znaczenie. Range Rover zwykle miał równy poziom okien i całej sylwetki. Pozbyliśmy się tego w przypadku Evoque?a? ? opowiada Gerry McGovern.

Czy bardziej usportowiona wersja nowego Range Rovera znajdzie nabywców? Na pewno koncern musi uważać, aby nie zrazić kontrowersyjną stylistyką swoim wiernych klientów.

Poniżej galeria Land Rovera Evoque’a.

%%wppa%%

%%album=5%%

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMotoday.pl wrzuca pierwszy bieg
Następny artykułJeszcze szybsze Maserati GranCabrio
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Rangefan

    Nieźle wygląda, teraz trochę bardziej “żywe” te auta 🙂