PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku dom aukcyjny RM Auctions poprowadził specjalną sprzedaż kilku niezwykłych aut Forda. Były to samochody koncepcyjne z ostatnich 10 lat. Teraz nadszedł czas na kolejne propozycje. Ma ktoś wolne ponad 400 tys. złotych?

Jednym samochodów, który trafi na aukcję w mieście Monterey w USA jest Ford Shelby GR-1 Concept, pierwszy raz pokazany w 2004 roku. Zbudowany został z okazji 40-lecia legendarnego Shelby Daytona Coupe. Auto ma więc charakterystyczne dwa niebieskie paski przebiegające wzdłuż całego nadwozia oraz 12-ramienne felgi w rozmiarze 19 cali. Niestety przyszły posiadacz tego wyjątkowego modelu nie będzie mógł nim pojeździć, bo samochodów do tego się nie nadaje. Jeśli jednak zdecyduje się na zakup za ponad 120 tys. dolarów takiego egzemplarza, to z pewnością będzie miał coś mało praktycznego w swoim garażu, ale wzbudzającego wiele emocji.

Drugi samochód to Ford Thunderbird Sports Roadster Concept, którego amerykański koncern przedstawił po raz pierwszy dziesięć lat temu podczas Detroit Auto Show. Oba auta to na pewno gratka dla kolekcjonerów, ale też przy okazji osób, które chcą wspomóc fundację Juvenile Diabetes Research. Wpływ ze sprzedaży zostanie przekazany właśnie do niej na badania związane z leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wspomnianych samochodów.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolski supersamochód wzbudza zainteresowanie
Następny artykułBMW na podium wśród marek luksusowych
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.