PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent zajął pierwsze pod względem ilości sprzedanych samochodów z segmentu aut luksusowych. Zaraz za nim konkurenci z tego samego kraju. BMW musi więc nieco przyśpieszyć, bo Audi i Mercedes są naprawdę blisko.

To był najlepszy sierpień w historii BMW. Koncern sprzedał ponad 108 tys. sztuk swoich samochodów, a średnia sprzedaż wzrosła tym samym o 17.9% w całej grupie BMW. Do sukcesu przyczynił się przede wszystkim model X3 – ostatnio nieco zmieniony. Na tego kompaktowego crossovera zdecydowało się 9 763 osób i widać, że lekki face lifting wyszedł na dobre, bowiem dzięki niemu zainteresowanie wzrosło o 193.2%.

Jeszcze lepiej wypadł natomiast większy brat X3, czyli X5. Tutaj co prawda BMW zanotowało mniejszy wzrost sprzedaży, ale mimo tego nadal ten drugi sprzedaje się o wiele lepiej. Niemiecki producent znalazł bowiem ponad 24 tys. nabywców w sierpniu na X5. Widać więc, że zapotrzebowanie na duże auta nie maleje, a wręcz przeciwnie.

Czas zadać sobie przy okazji pytanie jak na tle BMW wypada konkurencja. Według portalu Autonews, Audi i Mercedes depczą po piętach liderowi. Audi może się bowiem pochwalić wynikiem 106 tys. sprzedanych aut w sierpniu, a Mercedes nieco ponad 100 tys.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPara koncepcyjnych Fordów na aukcji w szczytnym celu
Następny artykułNowe studio projektowe dla Lincolna
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.