PODZIEL SIĘ

Wielbiciele małych, sportowych autek będą zadowoleni. Oto pierwsze zdjęcie Suzuki Swift Sport – samochód mały, ale z pewnością bardzo dziarski.

Sam Swift cieszy się sporą popularnością, niską ceną w porównaniu do konkurencji i przede wszystkim uroczym wyglądem. Teraz nadchodzi powoli czas na sportową wersję, która również ma nadzieję podbić rankingi sprzedaży.

Póki co Suzuki pochwaliło się jednym zdjęciem, które możecie zobaczyć poniżej. Debiut tego samochodu przewidziany jest na najbliższe targi motoryzacyjne we Frankfurcie (15-29 września 2011). Krótko potem Suzuki Swift Sport ma trafić do sprzedaży w Europie.

Nowy model ma bardziej agresywny wygląd, który daje poczucie stabilności. Z przodu widać także dużą atrapę chłodnicy i wyraźnie poszerzone nadkola. Suzuki zdecydowało się wyposażyć Swift Sport w 1.6 litrowy silnik z czterema cylindrami, który napędzać ma przednią oś. Całość obsługiwana będzie sześciostopniową skrzynią manualną. Jaka moc? 134 KM ? powinno wystarczyć w tak małym i zwinnym aucie.

Co ciekawe, japoński producent przeprowadził testy Swift Sport na niemieckim torze wyścigowym Nurburgring, gdzie między innymi inżynierowie mogli odpowiednio zestroić sztywne zawieszenie. Autko będzie więc miało typowo sportową charakterystykę, ale przy okazji ma być całkiem bezpieczne, bowiem zadbano także o siedem poduszek powietrznych i system stabilizacji toru jazdy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolacy są mistrzami jazdy na ręcznym
Następny artykułNowy Hyundai i30 wygląda tak
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.