PODZIEL SIĘ

Rzuciliście palenie i w ramach zmniejszenia stresu oglądacie różne programy rozrywkowe w telewizji? Lepiej wróćcie do poprzedniego nałogu.

Według najnowszych badań opublikowanych przez British Journal of Sports Medicine, oglądanie TV (tak, w tym popularnego programu o motoryzacji, czyli Top Gear) jest bardziej niezdrowe dla organizmu niż palenie papierosów. Każda godzina przed TV prowadzi do tego, że człowiek skraca swoje życie o niecałe 22 minuty. Jeśli więc czytacie tę wiadomość i jesteście osobami po czterdziestce, to lepiej przestańcie oglądać telewizję, bo inaczej czeka Was nagły zawał serca, albo inne problemy zdrowotne.

?W porównaniu do osób, które nie oglądają TV, Ci którzy spędzają przed telewizorem średnio 6 godzin dziennie, mogą spodziewać się, że będą żyć o prawie pięć lat krócej. Średnio zatem, każda godzina przed telewizorem dla osoby po 25 roku życia skraca życie o 21.8 minuty? ? czytamy wyniki badań zacytowane przez dziennikarzy portalu Carsuk.net.

Długie przesiadywanie przed telewizorem wiąże się więc z przewlekłymi chorobami, czy też otyłością, a te jak wiadomo mogą doprowadzić do przedwczesnej śmierci. Jaki z tego morał? Fani motoryzacji będą musieli podziękować ekipie Top Gear za ich wspaniałe show. Chyba że oglądając, będziemy jednocześnie ćwiczyć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAutobus prezydenta Obamy za milion dolarów
Następny artykułFord przedstawi pięć nowych modeli we Frankfurcie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.