PODZIEL SIĘ

Wrzesień i nadciągające targi motoryzacyjne u naszych zachodnich sąsiadów będą z pewnością bardzo ważne dla Forda. Przygotowuje on bowiem największe w historii tego producenta stoisko o powierzchni ponad 2800 m2, gdzie zobaczymy aż pięć całkiem nowych modeli samochodów.

Na czele znajdzie się przede wszystkim wyglądający na rodzinny, pojazd o nazwie Kinetic 2.0. Ma być w sprzedaży od 2014 roku. To co będzie można zobaczyć we Frankfurcie jest ?skończone w 70-80 procentach? i w związku z tym jego ostateczny wygląd może jeszcze ulec zmianie. Ford czeka bowiem na odzew publiczności i dopiero po targach w Niemczech podejmie decyzję odnośnie ostatecznego kształtu Kinetic 2.0.

Kolejnym modelem będzie Focus ST, który już rok temu został zaprezentowany na salonie w Paryżu. Montowany będzie w nim nowoczesny silnik o pojemności dwóch litrów z bezpośrednim wtryskiem. Generować ma około 250 KM i dzięki temu rozpędzi się od 0 do 100 km/h w niecałe 6 sekund.

Oprócz Focusa ma być także przedstawiona jego mniejsza siostra, czyli Fiesta ST. Ma mieć silnik o pojemności 1.6 litra i nieco ponad 200 KM.

Ford przedstawi także we Frankfurcie nowy model B-MAX z bardzo ekonomicznym i małym trzycylindrowym silniczkiem 1.0. To jednak nie koniec nowości, bowiem na wielkim stoisku zaprezentowany będzie także Ford Ranger, stworzony przez australijski oddział Forda.

Poniżej przedstawiamy odpowiednio: Ford Focus ST, Fiesta ST, B-MAX oraz na samym dole Ranger.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOglądanie Top Gear gorsze od palenia
Następny artykułCadillac potwierdza produkcję hybrydowego auta sportowego ELR
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.