PODZIEL SIĘ

Luca di Montezemolo stanowczo przestawił swoją wizję przyszłości motoryzacji i samego Ferrari. Sportowe samochody z napędem elektrycznym nie mają racji bytu, zwłaszcza jeśli chodzi o włoską markę.

Zapewne wiele osób wyobraża sobie przyszłość motoryzacji w której każdy porusza się autem elektrycznym. Jednak całkiem innego zdania jest prezes Ferrari, czyli Luca di Montezemolo. W rozmowie z dziennikarzami portalu Engadget stwierdził:

?Nigdy nie zobaczycie elektrycznego Ferrari, ponieważ nie wierzę w auta elektryczne. Nie prezentują one istotnego kroku naprzód jeśli chodzi o ochronę środowiska i emisję CO2. Jednocześnie pracujemy bardzo ciężko nad hybrydowym Ferrari. To powinna być przyszłość i sądzę, że już niedługo zobaczycie takie coś z logo naszej marki? ? podkreśla Luca di Montezemolo.

Ciekawe jednak, czy przyszłość nie zweryfikuje myślenia znanego włoskiego menadżera. Póki co jednak fani rasowego dźwięku silnika spalinowego od Ferrari mogą spać spokojnie.

[youtube]http://youtu.be/v4lKsU7QMUI[/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCadillac potwierdza produkcję hybrydowego auta sportowego ELR
Następny artykułPorsche jak zwykle stawia na tradycję w przypadku 911
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.