PODZIEL SIĘ

Ciekawi Was ile zarejestrowanych samochodów jest już na świecie? Właśnie przekroczyliśmy miliard! Wszystko dzięki Chińczykom, którzy kupują coraz więcej, chociaż i tak ustępują wielu inny krajom.

Poprzedni rok był pierwszym tego typu w historii kiedy mogliśmy zaobserwować tak znaczący wzrost liczby zarejestrowanych samochodów. Najbardziej do wyniku przyczynili się Chińczycy, a to dzięki ciągle pnącej się w górę gospodarce. W wymienionym kraju jest już ponad 78 milionów pojazdów, co stanowi wzrost o ponad 27%. Tym samym Chiny pokonały już Japonię, ale i tak daleko im do na przykład Stanów Zjednoczonych. W USA jest bowiem prawie 240 milionów zarejestrowanych aut. Jednak niedawno opublikowano dane, które są równie ciekawe jak te omawiane wyżej.

Otóż w kraju Billa Gatesa i hamburgerów przypada jedno auto na 1.3 osoby w związku z tym prawie każdy pełnoletni kierowca ma swój samochód, dwa, albo nawet trzy. W Chinach jak nietrudno się domyślić, ten wskaźnik jest o wiele niższy, a wynosi 17 osób na samochód. W Indiach jest jeszcze gorzej, bo aż 56 osób przypada na jedno auto.

Z kolei w Kraju Kwitnącego Dresu (Polska) aut jest około 15 milionów, co daje około 2.5 osoby na samochodów. Całkiem nieźle prawda?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKen Block w kolejnym filmie
Następny artykułPołączenie elektryki z klasyką, taki będzie nowy Morgan!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • “Kraju Kwitnącego Dresu”

    Stary kawalarz 😉

  • Robson

    Czuję, że nasi “pałkarze” rozładują nieco korki na Euro 🙂