PODZIEL SIĘ

Cadillac właśnie przedstawił nowy model samochodu o nazwie Ciel. Linia nadwozia pokazuje kierunek w którym amerykańska marka będzie podążać w najbliższej przyszłości. 

Ciel w języku francuskim oznacza niebo. Pasuje więc znakomicie do luksusowego cabrio od Cadillaca, które zachwyca śmiałym wyglądem. W środku znajdzie się miejsce dla czterech pasażerów, gdzie każdy z nich ma się poczuć jak w salonie o wysokich standardach. Wszędzie skóra i drewno najwyższej jakości i co ciekawe, elementy wnętrza będą składane ręcznie. Nie ma więc tutaj mowy o taśmowej produkcji.

Co pod maską? Otóż auto będzie napędzane podwójnie doładowanym silnikiem 3.6 litra V6, który wygeneruje 425KM. To powinno wystarczyć aby w sprawny sposób rozruszać tego kolosa. Dodatkowo ma się również znaleźć silnik elektryczny.

Na zdjęciu Ciel jest wyposażony w 22-calowe, aluminiowe felgi. Być może nie wyglądają na tak duże, ale to dlatego, że samo auto jest ogromnych rozmiarów. Pasażerowie są z kolei rozpieszczani między innymi wysuwanymi kocami, czy też kontrolą aromaterapii wbudowanej w podłokietniki. Jednak wszystkie przyciski zostały bardzo sprytnie poukrywane, aby zachować klasyczny wygląd auta i przy okazji nie rozpraszały kierowcę, który powinien podczas jazdy delektować się widokami zza auta.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęcia oraz film promujący.

[youtube]http://youtu.be/MbTPqCg_9qQ[/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPołączenie elektryki z klasyką, taki będzie nowy Morgan!
Następny artykułPrototyp Porsche w płomieniach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.