PODZIEL SIĘ

Volkswagen up! już na początku przyszłego roku pojawi się w salonach. Czy okaże się godnym konkurentem dla popularnego Fiata 500? Ma przynajmniej kilka argumentów, aby skutecznie zawojować segment ?maluchów?.

Volkswagen up! ma zastąpić model Fox, będzie to więc autko z segmentu najmniejszych samochodów. Kosztować ma nieco ponad 40 tys. złotych i już w kwietniu przyszłego roku pojawi się w sprzedaży. Czym zaskoczy klientów?

Otóż Volkswagen chwali się, że up! będzie miał w środku tyle samo przestrzeni co Polo przy jednoczesnym zachowaniu rozmiarów karoserii zbliżonych do Fiata 500. To z pewnością jeden z plusów. W ofercie na początku będzie do dyspozycji jedynie trzydrzwiowa wersja, jednak niedługo później ma zostać przedstawiona także pięciodrzwiowa.

Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 1.0 litra (trzy cylindry), ale do wyboru będzie w dwóch wersjach, czyli o mocy 60KM oraz 75KM. Dla wielbicieli nowych technologii znajdzie się także połączenie bluetooth oraz duży dotykowy wyświetlacz z wieloma aplikacjami, które zostały specjalnie przygotowane dla tego modelu samochodu.

Co ciekawe, autko zostało zaprezentowane po raz pierwszy cztery lata temu, jednak ostatecznie Volkswagen dopiero teraz pokazał finalną wersję. Wczesniej up! miał silnik umieszczony z tyłu, a także napęd na tylną oś. Teraz te dwa elementy przeniesiono do przodu.

A tak wyglądać ma nowy konkurent dla Fiata 500. Uda mu się wygrać z Włochem?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwsze zdjęcia 7-osobowego Infinity JX
Następny artykułKia także chce mieć swojego sportowego sedana
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.