PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent planuje zastąpić BMW 1 Coupe serią 2. Tym samym w przyszłości będą powstawać nowe wersje nadwozia, oznaczone jako oddzielna seria.

BMW 2 bazować ma na najnowszej, drugiej wersji serii 1 i zostanie wprowadzone w 2013 roku. Tym samym seria 1 pożegna się z wersją coupe i cabrio. Jest to krok, który ma pozwolić BMW oddzielić sportowe wersje od tych cztero i pięciodrzwiowych.

Seria 2 ma mieć bardzo podobne silniki co 1, czyli wyposażona zostanie w 1.6 litrowy motor TwinPower z turbo doładowaniem. Ma on generować ponad 170 KM. Dostępna będzie także wersja z dwulitrowym silnikiem mającym około 183 KM. Całość ma mieć nieco bardziej sportowe, twardsze zawieszenie, aby auto lepiej trzymało się drogi.

Dla oczekujących większej dawki adrenaliny i posiadających jednocześnie więcej pieniędzy, w salonach do wyboru ma być również trzylitrowy motor. Tutaj jednak niewiadomo jakie będą jego dokładne dane. Mówi się o mocy od 250 do 350 KM. Ale to nie wszystko co BMW ma do zaoferowania. W przyszłości pojawi się także seria 4, który ma zastąpić wersję coupe i cabrio serii 3.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Mercedes SLK 55 AMG to kontrolowana bestia
Następny artykułKoniec produkcji Mazdy RX-8
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.