PODZIEL SIĘ

Mazda w zeszłym roku wycofała się ze sprzedaży modelu RX-8 z europejskich salonów. Teraz japoński koncern postanowił dodatkowo zaprzestać produkcji wymienionego auta.

Główne przyczyny to słaba sprzedaż i coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin jakie muszą spełniać samochody. W ubiegłym roku sprzedano zaledwie 1134 egzemplarzy tego modelu, a prognozy na obecny wcale nie wyglądają lepiej. Od czerwca cały czas zainteresowanie RX-8 spada. Jednocześnie Mazda podkreśla, że skoro na Starym Kontynencie klienci nie chcą kupować wymienionego modelu, to dłużej nie ma sensu go produkować.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW serii 2 w drodze
Następny artykułKierownica z Ferrari 458 jako kontroler w grze
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Fajne autko, tylko za dużo paliło i miało problemy z nadmiernym poborem oleju… Tak to można polecić wielbicielom szybkiej jazdy w zakrętach 😉