PODZIEL SIĘ

Wygląda na to, że nadchodzące targi we Frankfurcie upłyną na pokazywaniu hybrydowych modeli samochodów. W ten trend wpasuje się chociażby Peugeot z nowym HX1.

To prawdziwy kosmos. Peugeot po raz kolejny udowadnia, że potrafi zaskoczyć jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny auta. Ostre i kanciaste linie nadwozia tej luksusowej limuzynie nadają sportowego charakteru. Co ciekawe, auto z tyłu zostało ścięte i wygląda nieco jak hatchback. Jednak w środku znajdzie się dużo więcej miejsca niż w autach tego segmentu, do którego z pewnością HX1 nie należy. Oprócz tego, auto ma również otwierane do góry drzwi. Trzeba przyznać, że robią spore wrażenie. Co ciekawe w tym samochodzie znajdzie się miejsce dla sześciu osób, gdzie każda dostanie oddzielny fotel, a ponieważ dwa z nich będą obrotowe, to można siedząc wewnątrz odnieść wrażenie jakbyśmy znajdowali się w długim Lincolnie.

Z kolei pod maską hybrydowy silnik, jednak podstawową jednostką ma w nim być nie benzyniak, ale diesel (2.2 litra). Całość ma generować ponad 200 KM, co może nie jest zbyt wiele, ale w połączeniu z ropniakiem z pewnością auto będzie miało spory moment obrotowy.

Poniżej kilka fotek prototypowego auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHockenheim odtworzone w grze video
Następny artykułMuzyka na żądanie prosto do BMW
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.