PODZIEL SIĘ

Rosjanie dali zielone światło na budowę tunelu łączącego Syberię z Alaską poprzez cieśninę Beringa. Jaka może być przyszłość tego projektu?

Zacznijmy najpierw od liczb. Tunel ma kosztować około 65 miliardów dolarów i być najdłuższym znajdującym się pod wodą przejściem tego typu na świecie. Wyprzedzi nawet Kanał La Manche łączący Francję z Anglią i to dwukrotnie! Będzie miał w związku z tym ponad 100 km długości. Koszt budowy ma zostać pokryty z rządowych jak i prywatnych pieniędzy.

Póki co wiadomo, że nowy tunel, który połączy USA i Rosję będzie wykorzystywany do transportu koleją różnego rodzaju surowców energetycznych (100 milionów ton rocznie). W tej chwili rządy obu krajów milczą na temat tego, czy będą mogli tą trasą podróżować pasażerowie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJednomiejscowy Volkswagen
Następny artykułGasił auto aż tu nagle?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.