PODZIEL SIĘ

Audi potwierdziło, że za rok do sprzedaży trafi nowy silnik do limuzyny z najwyższej półki tego producenta. Będzie to rzecz jasna hybrydowy motor.

Po raz pierwszy Audi A8 z silnikiem hybrydowym zostało zaprezentowane podczas targów w Genewie rok temu. Teraz niemiecki producent potwierdził, że już w 2012 roku znajdzie się w sprzedaży nowa wersja wymienionego auta. Ma ona mieć silnik 2.0 TFSI o mocy ponad 210KM wspomagany elektrycznym ? 45KM. Dzięki temu luksusowa hybryda będzie się rozpędzać od 0 do 100 km/h w 7.7 sekund.

Oprócz tego Audi pochwaliło się, że z wymienionym silnikiem znajdą się trzy tryby pracy. EV ? dający priorytet na silnik elektryczny, D ? efektywne wykorzystanie obu oraz S ? pozwalający na bardziej sportową jazdę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrobny lifting Seata Exeo
Następny artykułPierwsze video nadchodzącego Porsche Carrera S
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.