PODZIEL SIĘ

Smart jest już z nami na rynku od ponad 13, jednak w tym czasie znacznie umocniła się konkurencja z którą musi walczyć. Jednak najnowszy projekt tego małego Mądrali, powinien nieco namieszać na rynku i przywrócić mu pozycję lidera wśród małych i zwrotnych autek miejskich.

Pierwsze co rzuca się w oczy to zmieniony wygląd zewnętrzny. Autko nadal jest małe, ale jednak nowy, koncepcyjny model ma nieco bardziej zaokrąglone kształty, większe lampy i inny grill. To co najciekawsze znajduje się z kolei w środku, a dokładnie w karoserii i jej poszczególnych elementach.

Samochód ma zostać zbudowany z nowych materiałów, które pozwolą zaoszczędzić ponad 150 kilogramów. Między innymi ma mieć zrobione z plastiku obręcze kół i karbonową klatkę bezpieczeństwa (niewidoczna w środku). To jeszcze nie wszystko. Specjalna pianka izolacyjna jak i odblaskowa farba ma sprawić, że w środku będzie chłodno latem i ciepło zimą. Na dachu znajdą się z kolei panele słoneczne zasilające układ chłodzenia. Oczywiście pod maską skryje się silnik elektryczny, który pozwoli na przemierzenie ponad 100 km na jedynym ładowaniu.

Poszczególne rozwiązania tego projektu mają trafiać do seryjnej produkcji w ciągu najbliższych kilku lat i być wykorzystywane w dotychczasowych modelach Smarta. Ten, który widać na obrazku powyżej, zapewne będzie jeszcze zmieniany wielokrotnie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFrancuzi najchętniej kupują Renault
Następny artykułFrancuzi wybierają Renault, a Niemcy?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.