PODZIEL SIĘ

Nissan wprowadza na rynek nowy silnik diesla dla Qashqaia. Będzie on mniejszy i dzięki temu zużyje mniej paliwa. Przy okazji zastąpi jednostkę 2.0 diesel.

Nowy silnik będzie mieć pojemność 1.6 litra, zadowoli się małą ilością ropy oraz emitować ma bardziej przyjazne dla środowiska spaliny niż konkurencyjne silniki. Co ciekawe, jego moc będzie zbliżona do wersji 2.0 dCi, którą zastąpi, czyli generować ma około 130KM i 320Nm momentu obrotowego. To jednak nie koniec nowości, bowiem w przyszłym roku do tego silnika Nissan doda w standardzie opcję Start/Stop, która dodatkowo zmniejszy zużycie paliwa. Ma ono wynosić 4.5 l/100 km (bez tej funkcji kupując Qashqaia teraz musimy się zadowolić wynikiem 4.9 l/100 km).

?Nissan zdominował rynek crossoverów dzięki przełomowemu wzornictwu i technologii przyjaznej dla klienta. Wraz z nowym silnikiem diesla oferujemy klientom podwójną korzyść: niską emisję i lepsze osiągi. To wyjątkowy silnik. Pod wieloma względami najlepszy w swojej klasie. Zapewnia dynamikę dorównującą wycofywanej jednostce 2.0 dCi przy zużyciu paliwa i emisji na poziomie silnika 1.5 dCi z aktualnej oferty, albo nawet niższym? ? chwali nowy motor Paul Willcox, starszy wiceprezes Nissan Europe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMała i ekonomiczna Panda w nowej odsłonie
Następny artykułFrancuzi najchętniej kupują Renault
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.