PODZIEL SIĘ

Komenda Główna Policji podpisała umowę z Mercedesem na dostarczenie nowych radiowozów. Jeszcze pod koniec tego roku nasi funkcjonariusze zasiądą za kierownicą aut tej prestiżowej marki.

W tym przypadku chodzi jednak o duże auto, czyli Mercedesa Sprintera 316 CDI, a nie limuzynę (w tym przypadku w polskiej policji królują Alfy Romeo 159). Umowa pomiędzy niemieckim koncernem, a KGP została podpisana na 600 sztuk wymienionego modelu. Sprintery będą wykorzystywane głównie do działań prewencyjnych, ochrony imprez masowych, demonstracji czy patrolowania. Zastąpią one stare już i nieco wysłużone Volkswageny T-4.

W środku znajdzie się miejsce dla 8 policjantów uzbrojonych po zęby w różnego rodzaju zestawy ochronne, tarcze, czy pałki szturmowe. Oczywiście furgon będzie dodatkowo zabezpieczony przez specjalne kraty na szybach oraz lampy typu LED, który są energooszczędne. Jednak w środku znajdzie się również trochę luksusu dla naszych dzielnych policjantów w postaci dwustrefowej klimatyzacji na całe wnętrze pojazdu. Przynajmniej mundurowi będą siedzieli wygodnie i w chłodnym pomieszczeniu podczas wyczekiwaniu na grupki kibiców szturmujących mecze na Euro 2012.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFrancuzi wybierają Renault, a Niemcy?
Następny artykułAlpina zabiera się za ?szóstkę?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.