PODZIEL SIĘ

Citroen zaprezentował koncepcyjną wersją busa o nazwie Tubik. Stylistyką nawiązuje do starych aut transportowych lat 40-tych.

Jak podaje producent, Tubik to auto, które ?ma nadać podróży nowego znaczenia?. W tej chwili jednak możemy się jedynie domyślać, co chce przekazać francuski sztab ekspertów odpowiedzialny za wygląd auta. Otóż w środku znajdzie się miejsce dla około 9 pasażerów, bo przewidziane są aż trzy rzędy siedzeń. Jednak o wyjątkowości tego modelu stanowi to, jak można zarządzać przestrzenią w środku.

Układ siedzeń zależeć ma od naszego widzimisię. Środkowy rząd będzie można złożyć, dzięki czemu otrzymamy stół, albo dosuniemy go do ostatnich trzech siedzeń, a to sprawi, że całość stworzy wygodne łóżko. Oprócz tego dwa siedzenia znajdujące się obok kierowcy będzie można obracać. Można więc stwierdzić, że Tubik to po prostu jeżdżący salon i to taki, który można przemeblować w dowolnej chwili. Czyżby to był sposób na dalekie podróże przyszłości?

Całość ma być napędzana silnikiem hybrydowym, łączącym diesla z motorem elektrycznym. Więcej informacji ma zostać udostępnionych podczas targów we Frankfurcie.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlpina zabiera się za ?szóstkę?
Następny artykułLuksusowy telefon od Aston Martina i Mobiado
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Całkiem przytulnie tam w środku. Można by niejedną imprezę zrobić 😉