PODZIEL SIĘ

999 samochodów marki BMW w Polsce powinno odwiedzić serwis. Tak zaleca producent, ponieważ może dojść do zwarcia akumulatora, a w efekcie nawet pożaru. Znamy listę samochodów w który występuje problem.

Chodzi o modele BMW 1, BMW 5, BMW X3, BMW X5, BMW X6 oraz BMW 7 ? wszystkie z silnikiem diesla. Dwa pierwsze modele są to samochody produkowane w latach 2003-2010, model 7 to egzemplarze od 2008 roku. Z kolei wszystkie modele X3, X5 i X6 powinny trafić do przeglądu. Warto dodać, że chodzi tutaj o auta sprzedawane w polskich salonach, a jest ich dokładnie 999 więc całkiem sporo (w całej Europie BMW wezwało ponad 120 tys. aut). W czym tkwi problem?

Otóż do podgrzewacza obudowy filtra paliwa może dostawać się wilgoć, która z kolei doprowadza do rozładowania akumulatora. To powoduje następnie problemy z odpalaniem. Niemiecki producent nie wyklucza także przypadków w których może dojść do zwarcia, a później nawet zapalenia podczas jazdy jak i postoju ? również przy wyłączonym silniku. Tak więc jeśli wasze auto znajduje się na tej liście http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=2890 lepiej od razu jedźcie do serwisu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwszy Range Rover Evoque dla rodziny królewskiej
Następny artykułSLK z silnikiem diesla
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.