PODZIEL SIĘ

Czy wiecie, że w przemyśle motoryzacyjnym zatrudnionych jest ponad 9 milionów ludzi? Albo, że produkcja aut w Chinach wzrosła w ciągu pięciu ostatnich lat o połowę? Mniej więcej takie interesujące dane przedstawia raport Międzynarodowej Organizacji Producentów Samochodów (OICA).

Z raportu możemy się dowiedzieć ponadto, że gdyby na przykład skupić cały przemysł samochodowy w jednym kraju, to takie państwo byłoby w pierwszej dziesiątce największych gospodarek świata. To pokazuje jak ważny jest świat motoryzacji.

Ponadto OICA podaje, że w ciągu ostatnich 13 lat bardzo zmieniła się cała branża. Kilkanaście lat temu 40% wyprodukowanych samochodów pochodziło z USA i Japonii. Teraz pierwsze miejsce zajmują Chiny. Jednak produkcja aut przeniosła się nie tylko do tego kraju. Prawie 57% pojazdów jest wytwarzanych na rynkach wschodzących. Te tendencje mają się jeszcze bardziej nasilić w najbliższych latach.

Z kolei coraz większe dbanie człowieka o środowisko oraz rosnące ceny paliw sprawiają, że częściej kupujemy auta ekologiczne. Główni producenci będą bowiem przez to kontynuować swoją politykę tworzenia bardziej przyjaznych dla natury aut.

Cały raport można przeczytać w języku angielskim tutaj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSLK z silnikiem diesla
Następny artykułJuż 200 tys. sprzedanych aut rumuńskiego producenta
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.