PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy Mercedes zaprezentował model SLK z silnikiem wysokoprężnym. Jakie ma osiągi? Czapki lepiej nie zakładać na przejażdżkę tym roadsterem.

Mercedes SLK Roadster dostępny będzie z silnikiem diesla o pojemności 2.2 litra, mocy ponad 205 KM i momencie obrotowym sięgającym 500Nm. To sporo. Dzięki temu auto ma się rozpędzać od 0 do 100 km/h w 6.2 sekundy. W standardzie znajdzie się także system Start/Stop pozwalający na mniejsze zużycie paliwa. To się nazywa luksus i oszczędność w jednym. Jaka cena za coś takiego? Przedstawiciele salonów samochodowych przewidują niecałe 200 tys. zł. Oficjalna kwota nie została jeszcze podana przez producenta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW wzywa do serwisów. Auto może się zapalić!
Następny artykułRynek samochodowy w liczbach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.