PODZIEL SIĘ

Wygląda naprawdę imponująco i w niczym nie przypomina dotychczasowych, nudnych stylistycznie Volvo. Cóż to takiego? Koncepcyjny model You.

Wielokrotnie słyszeliśmy już od Volvo, że czas na zmiany. Teraz być może w końcu to się uda. Koncepcyjny model You pokazuje przyszłość szwedzkiej marki. Na środku znajduje się bowiem sporych rozmiarów dotykowy ekran zarządzający całym pojazdem. Elektronicznym wyświetlaczem zostały zastąpione także najważniejsze zegary pokazujące prędkość i obroty silnika. Co ciekawe, wszystkie te rzeczy będą dopiero się włączać ? wyświetlać w momencie kiedy kierowca się na nie spojrzy! Jak to możliwe? Dzięki zainstalowanym kamerom monitorującym ruchy głowy. Ciekawe czemu to ma służyć? Oszczędzanie energii? Być może, ale całkiem prawdopodobne jest też także to, że producent nie chce, aby cokolwiek rozpraszało kierowcę podczas jazdy. Sprytne. Jakieś inne zastosowania?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKary za brak OC będą wyższe o 50%
Następny artykułFRANKFURT 2011: Mercedes-Benz F-125 zwieńcza 125-letnią historię marki
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.