PODZIEL SIĘ

Civic ósmej, czyli obecnej generacji w momencie debiutu w 2006 roku był naprawdę kosmicznym autem pod względem stylistycznym. Nie bez powodu przylgnął do niego pseudonim UFO. Dziewiąta odsłona tego popularnego hatchbacka już tak nie szokuje.

Salon we Frankfurcie odkrywa coraz nowsze karty. Teraz pora przyszła na japoński koncern i nową Hondę Civic. Auto z wyglądu bardzo przypomina poprzednią wersję. Zmiany widać jedynie jeśli bardziej się przyjrzymy przednim i tylnym lampom oraz niektórym zaokrągleniom. Środek też podobny do ósmej odsłony, może nawet nieco ugładzony i ergonomiczny.

Jeśli zdecydujemy się na Hondę Civic nowej generacji, która trafi do sprzedaży w przyszłym roku, to do wyboru będą następujące jednostki napędowe. 1.4-litrowy silnik benzynowy oraz 1.8 o mocy 140KM. Dla fanów wysokoprężnych motorów czekać ma 2.2-litrowy diesel generujący 150KM. Podobno będzie spalać około 4.2 litra/100 km. Wszystkie silniki będą wyposażone w opcję Start/Stop, oczywiście ze względu na ekonomię.

Co ciekawe, auto w wersji pięciodrzwiowej będzie produkowane w Wielkiej Brytanii. Poniżej przedstawiamy filmik prezentujący nową Hondę Civic. Jak się podoba?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m_Dxo81nVCI[/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFRANKFURT 2011: Maserati Kubang to nowe spojrzenie na auta typu SUV?
Następny artykułFRANKFURT 2011: Tubik naprawdę tak wygląda!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.