PODZIEL SIĘ

Amerykański producent chce wprowadzić niebawem pewne ułatwienia do nawigowania systemem elektroniki w aucie. Jakie zmiany czekają na kierowców?

Ford wprowadził już podobny system w ramach MyFord Touch, który służy na przykład do szybkiego przeglądania menu na dużym ekranie w aucie. W jego ślady chce też iść Cadillac. Intuicyjne sterowanie systemami rozrywki w aucie i nie tylko, ma znacznie ułatwić życie kierowcom. ?Pierwszą rzeczą, której nie chcemy zrobić to dać użytkownikom 500-stronicową instrukcję obsługi całego systemu. Ikony będą więc wielkie, intuicyjne i proste w użyciu. Cały interfejs będzie przypominać tablety, a nie to co do tej pory można zobaczyć w autach różnych marek? ? opowiada o projekcie Tim Nixon odpowiedzialny za opracowanie systemu dla Cadillaca.

Nowy system ma zostać wprowadzony wraz z modelem Cadillaca XTS w przyszłym roku i opcjonalnie dla modeli ATS oraz SRX. Poniżej kilka funkcji jakie chce wdrożyć koncern.

Multidotykowy ekran o przekątnej 8 cali ma umożliwić proste wybieranie odpowiednich funkcji menu, powiększanie jego elementów (na przykład mapy) tak samo jak do tej pory robią to interfejsy smartphonów.

Czujnik zbliżeniowy ma podświetlać dodatkowe opcje menu po tym, jak palec kierowcy zbliży się do odpowiedniej funkcji. Wszystko po to, aby nie rozpraszać szczegółowymi i licznymi elementami menu użytkownika.

Naturalne rozpoznawanie mowy ma z kolei ułatwić komunikację z autem za pomocą komend, te jednak mają być rozpoznawane nawet wypowiedziane w sposób płynny, a nie jak do tej pory w sztuczny i zarazem sekwencyjny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPerła motoryzacji odkryta w garażu po 40 latach!
Następny artykułHonda NSX kolejnej generacji potwierdzona
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.