PODZIEL SIĘ

Małe i jeszcze bardziej luksusowe. Takie ma być nowe Audi A3, które już w przyszłym roku ukaże się w salonach.

Audi A3 kolejnej generacji będzie dostępne w kilku wersjach nadwozia. Pierwsza, czyli standardowa 3-drzwiowa, pojawi się najprędzej, czyli już na początku 2012 roku. Później do salonów trafią kolejno 5-drzwiowy Sportback i sedan.

W kwestii wyglądu, niemiecki koncern idzie wcześniej utartą ścieżką, bowiem nowe A3 wyposażone zostanie chociażby w charakterystyczne dla modelu A5 i A6 światła LED. Jednak znacznie bardziej interesujące jest to, co pod maską.

Audi na rynek wprowadzi następujące silniki benzynowe: 1.2, 1.4, 1.8 i 2.0. Ich moc od 105 KM do ponad 210 KM. Dla oszczędnych przewidziano też diesle 1.6 oraz 2.0 (generujące odpowiednio ponad 100 i 170 KM). To oczywiście nie wszystko, bowiem w 2013 roku ukaże się wersja hybrydowa o pojemności 1.4 litra i mocy ponad 211 KM (benzyna) i około 27 KM ? elektryka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe BMW serii 3 potwierdzone
Następny artykułPrawie jak Ken Block
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.