PODZIEL SIĘ

Kiedyś nie do pomyślenia, teraz staje się faktem. Otóż Volkswagen według dziennikarzy jednego z popularnych portali finansowych, w tym roku sprzeda więcej egzemplarzy niż Toyota oraz General Motors.

Redaktorzy portalu Bloomberg przekonują, że Volkswagen sprzeda w tym roku ponad 8.1 milionów samochodów na całym świecie (wzrost o 13% w stosunku do poprzedniego roku). General Motors osiągnie wynik na poziomie 7.55 milionów egzemplarzy (8% wzrost). Toyota znajdzie się bowiem dopiero na trzecim miejscu mając 7.27 milionów sprzedanych sztuk (9% spadek).

Przede wszystkim porażki Toyoty upatruje się w kataklizmie jaki nawiedził Japonię w pierwszym kwartale tego roku. Ucierpiało na tym sporo tamtejszych producentów, a wiele popularnych modeli samochodów przestało być czasowo produkowane. Toyota niestety boryka się także ze spadkiem zaufania do marki przez ostatnie akcje związane z wezwaniami do serwisów niektórych aut koncernu. Niegdyś Toyoty słynące z bezawaryjności, teraz muszą odbudować swoją dawną renomę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwsze, oficjalne foto Juke-R
Następny artykułPremiera Civica przesunięta
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.