PODZIEL SIĘ

Pierwsze jazdy testowe nowym Polo R WRC zakończyły się sukcesem. Członek Zarządu Volkswagena ds. Techniki dr Ulrich Hackenberg oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata i zwycięzca ?Dakaru? Carlos Sainz pokonali bez problemów pierwsze testowe kilometry w winnicach Veldenz w okolicach Trier, gdzie rozgrywane są ADAC Rallye Deutschland.

Do momentu rozpoczęcia startów w rajdowych mistrzostwach świata FIA (WRC) w 2013 roku Volkswagen będzie intensywnie testował i udoskonalał prawie 300-konne Polo z napędem na wszystkie koła.

?Pierwszy test nowego Polo R WRC to wyjątkowa chwila, stanowiąca ważny krok na drodze ku naszym startom w rajdowych mistrzostwach świata? ? wyjaśnił dr Ulrich Hackenberg. ?Precyzyjnie realizujemy harmonogram i możemy teraz sprawdzać w warunkach rzeczywistych nasze koncepcje i rozwiązania. WRC to najwyższa liga w sporcie motorowym, stanowi duże wyzwanie dla zespołu, kierowców i sprzętu. Podjęliśmy to wyzwanie i efektywnie wykorzystamy czas, jaki pozostał do pierwszego startu.?

?Pierwsze Polo R WRC jest prototypem samochodu, który weźmie udział w rajdach i będzie nam służyło w najbliższych miesiącach jako testowy nośnik różnych podzespołów, na przykład silników, przekładni i elementów zawieszenia. Doświadczenia, które zbierzemy, wykorzystamy przy budowie ostatecznej wersji Polo R WRC? ? wyjaśnił Dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen. ?W przyszłym roku mamy zaplanowany szeroko zakrojony program testów na asfalcie, szutrze, błocie i śniegu, by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2013.?

Pierwszego dnia testów dr Ulrich Hackenberg i Carlos Sainz z pilotem Timo Gottschalkiem przejechali około 100 km na asfaltowym torze
o długości 2,8 kilometra. Po pierwszym teście zespół rozpoczął prace nad dostrojeniem silnika i zawieszenia. ?Dołączenie do zespołu tworzącego
i testującego nowe Polo R WRC sprawia mi dużą przyjemność, a fakt, że mogłem przejechać nim pierwsze kilometry, to naturalnie duży zaszczyt? ? powiedział Carlos Sainz. ?Samochód jest jeszcze we wczesnym stadium, ale już teraz sprawia wrażenie bardzo dobrego. Dla całego zespołu ? inżynierów, mechaników czy kierowców ? jest bardzo ważne, aby móc tak wcześnie poznać realny samochód, móc go testować i udoskonalać.?

Równolegle do testów Polo R WRC Volkswagen kontynuuje próbne starty w rajdowych MŚ. Już w przyszłym tygodniu Niemiec Sepp Wiegand ze zwycięzcą ?Dakaru? Timo Gottschalkiem jako pilotem oraz Holender Kevin Abbring z pilotką Larą Vanneste wystartują w Rajdzie Wielkiej Brytanii w Walii (10 ? 13 listopada). Także podczas czwartego w tym roku testowego udziału w WRC team fabryczny Volkswagena wystawia na start dwie Škody Fabia, poszukując talentów i dając zespołowi możliwość zdobycia cennych doświadczeń w tym słynnym rajdzie rozgrywanym na szutrowej nawierzchni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPremiera Civica przesunięta
Następny artykułFiat Sedici Model 2012 już polskich salonach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.