PODZIEL SIĘ

Volkswagen Routan został wyróżniony tytułem TOP SAFETY PICK przyznawanym przez amerykańską organizację naukowo-badawczą użyteczności publicznej Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). 

Jest to już dziewiąty Volkswagen, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. Marka Volkswagen znalazła się tym samym na pierwszym miejscu wśród amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. “Zachowanie Routana podczas jazdy jednoznacznie świadczy o konsekwentnym zaangażowaniu marki Volkswagen w kwestie bezpieczeństwa” ? mówi przewodniczący instytutu Adrian Lund. “Samochody z tytułem TOP SAFETY PICK gwarantują maksymalne bezpieczeństwo we wszystkich najczęściej występujących na drodze sytuacjach.”

“Cieszymy się, że Routan otrzymał to ważne wyróżnienie. Jeszcze bardziej cieszy nas wiodąca pozycja jaką Volkswagen, z dziewięcioma wyróżnieniami TOP SAFETY PICK, zajmuje na amerykańskim rynku” ? komentuje Jonathan Browning, prezes i dyrektor zarządzający Volkswagen Group of America. “To nagroda za ciężką pracę, jaką od dawna wkładamy w rozwój nowych technologii dla naszych samochodów” – dodaje na koniec.

Pozostałe Volkswageny, które otrzymały wcześniej TOP SAFETY PICK Award to Jetta, Jetta SportWagen (oferowany w Europie jako Golf Variant), CC, Passat, Tiguan, Touareg, Golf i Golf GTI.

W przeprowadzanych co roku przez IIHS testach symulowane są zderzenia czołowe, boczne i tylne. Sprawdza się, które samochody gwarantują pasażerom najlepszą ochronę. Nowością jest test uderzenia w dach. Instytut ocenia wyłącznie samochody wyposażone seryjnie
w poduszki chroniące głowę i klatkę piersiową oraz elektroniczny program kontroli stabilności toru jazdy ESP.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiat rozdaje instalacje LPG
Następny artykułNowe logo. Jak się podoba?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • chcialbym skomentowac nowy logotyp – dlaczego nie mam gdzie? Jest tu Admin?

    ;d

  • Robson

    Nie ma, brak funduszy na takie stanowiska 😉 Ale niebawem coś się pojawi odnośnie tego, proszę być czujnym ;d