PODZIEL SIĘ

Japoński koncern przedstawił produkcyjną wersję sportowego GT 86. Mocą nie zachwyca, ale z pewnością zaległości te nadrobi w zakrętach. Prezentujemy pierwsze zdjęcia, filmy oraz dane techniczne GT 86.

Fani sportowych aut musieli czekać aż dwa lata, aby Toyota w końcu przedstawiła finalną wersję swojego GT 86. W tym czasie samochód ten nabrał bardzo dynamicznych kształtów i trzeba przyznać, że prezentuje się niezwykle okazale. W środku producent zamontował dwulitrowy silnik, wolnossący bokser od Subaru, jednak z małą modyfikacją w postaci bezpośredniego wtrysku D-4S. Moc? Jedyne 200 KM i moment obrotowy sięgający 7000 obr./min i 205 Nm maksymalnego obrotu osiągane przy 6600 obr./min. Sprint od zera do stu km/h zajmuje GT 86 około 7 sekund, zatem fani wyścigów na ? mili mogą poczuć lekki zawód.

Toyota obiecuje jednak, że ich tylnonapędowe GT 86 będzie mistrzem zakrętów, za sprawą niskiej masy (1180 kg) oraz precyzyjnego układu kierowniczego. Więcej na temat samego autka można się dowiedzieć z dwóch nowych filmów zaprezentowanych przez Toyotę. Z kolei zdjęcia już zostały dodane do naszej galerii.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XJwwUQU_GZw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nw6WnrqMDTw[/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPunto i 500 wysoko w niemieckim rankingu niezawodności
Następny artykułAudi zwyciężyło ADAC
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Wygląda nieźle, ale faktycznie osiągami nie powala. Taka zabawka dla młodych “szpanerów”. Oczywiście z kasą 😉