PODZIEL SIĘ

Honda od kilku lat zaskakuje odważnymi stylizacjami swoich samochód, gdzie modę na futurystyczny wygląd zapoczątkował Civic ósmej generacji. Nie inaczej jest tym razem, choć zdaje się, że popularny kompakt japońskiego producenta podniósł poprzeczkę zbyt wysoko.

Tym samym nowa Honda EV-ster wygląda jak auto przyszłości, ale nie szokuje stylistyką tak bardzo jak wspominany wyżej Civic w momencie, kiedy ten drugi debiutował na pokazach. Mimo wszystko warto przyjrzeć się nowemu pomysłowi od Japończyków. Ev-ster będzie napędzanym przez silnik elektryczny. Roadster ten niestety nie zachwyca pojemnością baterii, która ma pozwolić jedynie na nieco ponad 100 kilometrową podróż. Potem kierowca będzie musiał skorzystać z ładowania.

Nieco lepiej od zasięgu auta wypadają jego właściwości jezdne. Otóż Honda Ev-ster ma się rozpędzać od 0-100 km/h w około 5 sekund, co jest dość dobrym wynikiem w klasie roadsterów. Poza tym projektanci chcą, aby autko to przede wszystkim służyło przyjemności z jazdy. ?Nasz samochód wyraża prędkość czasu i uniwersalną mobilność? ? mówi projektant Ichiro Tobisawa.

Co we wnętrzu? Jak to na Hondę przystało, tutaj kierowca dostanie wręcz kosmiczną technologię i stylistykę. Prędkościomierz w formie wyświetlacza plus dwa dodatkowe ekrany po bokach oraz bardzo specyficznie zaprojektowana kierownica w  formie wolantu. Podoba się?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKen Block i jego Gymkhana World Tour
Następny artykułSamurajska wersja A1 dla fanów piłki nożnej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.