PODZIEL SIĘ

Nowa wersja hybrydowej ?piątki? właśnie została przedstawione szerokiej publiczności podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Tokio. Czego mogą się spodziewać kierowcy?

Jeśli mowa o napędzie hybrydowym to przede wszystkim chodzi o oszczędność. Niemiecki producent chwali się, że bazujące na modelu 535i nowe BMW ActiveHybrid 5 ma zużywać o 16% mniej paliwa niż jego starszy brat. To wszystko dzięki wykorzystaniu dwóch silników, czyli benzynowej, podwójnie doładowanej jednostki o pojemności trzech litrów (około 300KM) oraz tej elektrycznej o mocy ponad 55KM. Z takim duetem BMW ActiveHybrid 5 ma się rozpędzać od 0-100 km/h w niecałe 6 sekund. Nie jest to może imponujący wynik jak na BMW, ale z pewnością wystarczający dla fanów dostojnego toczenia się na szosie. Dodatkowo auto ma być wyposażone w funkcję start/stop, co już niemal producenci wprowadzają jako standard do nowych, oszczędnych aut.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoniec marki Maybach?
Następny artykułUlice bez granic, czyli koncepcja na wspólną przestrzeń dla aut i pieszych
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.