PODZIEL SIĘ

Daimler jako właściciel Maybacha oraz Mercedesa, postanawia zrezygnować z produkcji samochodów tej pierwszej marki. Luksusowe limuzyny zostaną zastąpioną nową Klasą S.

Do takiego wniosku doszli po długich naradach szefowie Daimler AG, którzy nie są zadowoleni ze sprzedaży aut marki Maybach. Wszystko przez dużą konkurencję w postaci aut marki Rolls-Royce (będącej częścią BMW Group) i Bentleya (ten z kolei należy do Volkswagen AG). Tak wynika z informacji podanych przez dziennikarzy portalu Automotive News Europe. Niemiecki koncern chce więc przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na produkcję nowego modelu S Klasy Mercedesa. Ta bowiem ma pojawić się na rynku w 2013 roku, a klienci będą mieli możliwość wyboru spośród sześciu różnych wersji.

Jak podaje serwis Automotive News Europe, samochody marki Maybach będą produkowane do roku 2013, więc pozostało jeszcze trochę czasu, aby nabyć jeden z tych unikatowych pojazdów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajnowsza technologia Volkswagena zmniejszająca zużycie paliwa
Następny artykułHybrydowe BMW 5 debiutuje w Tokio
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.