PODZIEL SIĘ

Z pewnością wielu kierowców miało ochotę porównać najnowszy model auta z jego odpowiednikiem z przeszłości. W końcu wielokrotnie słyszy się głosy kierowców, którzy uważają, że kiedyś to były dobre czasy. Może i dobre, ale z pewnością pod pewnym względem stare auta ustępują nowym konstrukcjom.

To co na przestrzeni ostatnich lat w motoryzacji zmieniło się nie do poznania to kwestie związane z bezpieczeństwem. Współczesne samochody naszpikowane są elektroniką, która pomaga w kryzysowej sytuacji. Samo auto zbudowane jest również w taki sposób, aby podczas zderzenia dwóch pojazdów na kierowcę oddziaływały jak najmniejsze siły. Okazuje się, że to co wymyślili inżynierowie przez 40 lat, potrafi być bardzo pomocne. Na dowód tego mamy poniższy filmik, prezentujący kraksę Cadillaca z roku 1962 i 2002. Ocena szkód w obu przypadkach może zaskoczyć.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O-WYKYrq5FI&feature=player_embedded[/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUlice bez granic, czyli koncepcja na wspólną przestrzeń dla aut i pieszych
Następny artykułNowego Vipera zobaczymy w kwietniu?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.