PODZIEL SIĘ

Niemiecki i japoński koncern ogłosiły współpracę na mocy której będą dzielić się silnikami. Nowe modele Toyoty otrzymają diesle od BMW, a BMW z kolei ma mieć dostęp do hybrydowych rozwiązań japońskiego producenta.

Od 2014 roku w niektórych modelach aut Toyoty będą montowane silniki diesla BMW o pojemności 1.6 oraz 2.0 litrów. W ten sposób Japończycy chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców w Europie, gdzie bardzo popularne są tego typu motory. Z kolei chcąc produkować bardziej oszczędne i przyjazne dla środowiska niż dotychczas auta, BMW ma korzystać z technologii aut napędzanych silnikami hybrydowymi od Toyoty. Wydaje się, że skorzystają na tym obie firmy tym bardziej, że w ramach ?długofalowej kooperacji? wspólnie mają opracować nowej generacji baterie wykorzystywane w silnikach przyszłości. Pierwszym efektem współpracy będzie prawdopodobnie BMW ActiveHybrid 5 o którym pisaliśmy w ostatnią środę.

?Jak widzimy, obie firmy ustawiły sobie za punkt odniesienia dziedziny w których znakomicie się uzupełniają. Toyota posiada bogate doświadczenie w technologii związanej z bateriami. BMW z kolei od dawna stoi na czele najbardziej zaawansowanych technologicznie silników diesla? ? mówi podczas konferencji prasowej BMW w Tokio szef marketingu i sprzedaży, czyli Ian Robertson.

?To wielka radość i emocje móc wejść do takiej współpracy z BMW. Dzięki temu możemy przyczynić się do dalszego rozwoju przemysłu samochodowego jak i społeczeństwa? ? podkreśla prezydent Toyoty, czyli Akio Toyoda.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRange Rover Evoque autem roku według Top Gear
Następny artykułRekord prędkości pobity. Mamy video!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.