PODZIEL SIĘ

Koenigsegg Agera R to w tej chwili najszybsze auto świata. Tutaj prędkości od 0 do 100 km/h nie jest istotna. Agera pobiła bowiem rekord w rozpędzaniu się od 0 do 300 km/h.

Jedynie 21.9 sekundy zajął Koenigseggowi sprint od 0 do 300 km/h i oficjalnie został on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Szwedom należy się więc uznanie, a warto przy tym wspomnieć, że ta mała firma całe auto buduje od podstaw sama. Silnik nie jest więc podkręconą wersją którejś z jednostek od dużego producenta (jak na przykład Pagani pożyczające silnik od Mercedesa). Co więc dokładnie znajduje się pod maską Agera R? Pięciolitrowe V8, oczywiście turbodoładowane, które ma około 1000KM! To co potrafi ta imponująca jednostka można zobaczyć na poniższym filmiku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6WtlmpOKMG4&feature=player_embedded#![/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW z silnikami od Toyoty i odwrotnie
Następny artykułW jakich salonach jest najlepsza obsługa?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.