PODZIEL SIĘ

Nowe rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa zawsze na początku były zarezerwowane dla aut klasy Premium. Teraz Nissan postanowił przenieść je do swoich popularnych modeli, czyli z Lexusa do na przykład Qashqaia.

Jednym z nich jest tylna kamera cofania, która wykrywa ruch w bardzo szerokiej perspektywie. Dzięki temu kierowca jest ostrzegany w momencie, kiedy na przykład pieszy idzie w stronę auta, znajduje się z boku i dodatkowo za tylną szybą. Może wydaje się to nieco skomplikowane, ale najlepiej pokazuje ten przydatny gadżet poniższy filmik.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oUALRCIRTz4[/youtube]

To nie wszystko co zamierza Nissan wdrożyć do swoich popularnych modeli. Drugą nowością ma być system przewidujący kolizję z autem znajdującym się przed samochodem jadącym przed nami. Najnowsze tempomaty ?przyklejają? się bowiem do samochód jadących naprzeciwko, tym samym dostosowując prędkość. Jednak często bywa tak, że takie auto jadące z przodu nagle skręca. Co wtedy? Zobaczcie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JQcveKqqWso[/youtube]

Ostatni system poprawiający bezpieczeństwo wykrywa auta, czy przeszkody znajdujące się z przodu i mimo naciśniętego pedału gazu, zaczyna hamować. Cóż, może z takimi rozwiązaniami uda się uniknąć wielu przykrych niespodzianek nie tylko w miejskiej dżungli, ale także na drogach szybkiego ruchu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=phihJY6eLBk[/youtube]

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW jakich salonach jest najlepsza obsługa?
Następny artykułPokaz motocyklistów nie poszedł jak planowano
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.