PODZIEL SIĘ

Obecny właściciel marki Saab, czyli Swedish Automobile, zdradził ostatnio, że prowadzi rozmowy z chińskim bankiem oraz tamtejszym producentem samochodów na temat umowy, mającej na celu ratowanie Saaba.

Według raportu na który powołuje się portal Autoweek.com, jeden z chińskich banków (w tej chwili szwedzki producent nie podaje dokładnej nazwy) miałby zastąpić dotychczasowego inwestora, czyli firmę Pang Da. Dodatkowo spółką, która miałaby uratować Saaba przed bankructwem byłoby Zhejiang Youngman Lotus Automobile. Według nieoficjalnych informacji, chiński bank dostałby 29.9% udziałów, Youngman 19.9%, a większościowy pakiet 50.1% pozostałby u Szwedów.

?Rozmowy obejmują krótkoterminowe rozwiązania, które umożliwią Saab Automobile wypłatę listopadowych wynagrodzeń i postęp w reorganizacji. Wyniki dyskusji są jednak nadal niepewne? ? czytamy w oficjalnym oświadczeniu szwedzkiego producenta.

Przypomnijmy, że wcześniejszym właścicielem Saaba było amerykańskie GM. Jednak w zeszłym roku pozbyło się nierentownej marki, która przeszła w ręce szwedzkiej spółki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajdroższy wypadek świata? Kilka Ferrari, Lamborghini i Mercedesy w karambolu
Następny artykułZagraniczne portale mają z nas ubaw
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.