PODZIEL SIĘ

Mercedes przedstawił pierwsze szkice nowego Smarta. Autko jak zwykle będzie bardzo małe, ale zawierać ma funkcjonalną pakę na której będzie można przewieźć chociażby składany rower. Idealne rozwiązanie do miasta?

Smart For-us ma zadebiutować już na początku przyszłego roku podczas salonu samochodowego w Detroit. Nic dziwnego, że Mercedes planuje premierę swojego autka właśnie tam. Amerykanie są bowiem znani z tego, że uwielbiają funkcjonalne pickupy. Czy jednak przypadnie im do gustu taka mini wersja? Jest na to spora szansa.

Smart For-us został stworzony do jazdy miejskiej. W środku znajdzie się miejsce tylko dla dwóch osób, ale za to cały samochód będzie niezwykle małą konstrukcją, oczywiście jak na pickupa. Nieco ponad 3.5m długości, 1.5m szerokości i 1.7m wysokości ? to jego wymiary. Pod maską z kolei znajdzie się silnik elektryczny o mocy około 75KM. To niewiele, ale do miasta powinno spokojnie wystarczyć. Najciekawszą rzeczą w nowym ?maluchu? od Mercedesa jest tylna paka, która zawierać ma stację dokującą dla dwóch rowerów z silnikiem elektrycznym (ładuje się on w momencie, kiedy rowerzysta pedałuje). Jak się podoba takie rozwiązanie?

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMustang spadł z trzeciego piętra parkingu
Następny artykułTak wygląda przeciętny dzień z życia Kena Blocka
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.