PODZIEL SIĘ

Mogłoby się wydawać, że na świecie sprzedaje się najwięcej aut w kolorze czarnym lub szarym. Najnowsze badania grupy DuPont są zaskakującego, bowiem te dwa wymienione zostały wyparte przez inny.

Otóż najpopularniejszym kolorem jest obecnie biały i biały perłowy, który wyprzedził dotychczasowych liderów, czyli czarny i szary. Tak wynika z raportu DuPont, firmy zajmującej się tego typu badaniami już od 59 lat. Analizuje ona bowiem trendy w motoryzacji i nie tylko. Poniżej przedstawiamy wyniki ich najnowszych badań:

Najpopularniejsze kolory samochodów na świecie według raportu DuPont to:

1. biały i biały perłowy (wspólnie z kolorem srebrnym): 22%
2. czarny i efekt czarnego: 20%
3. szary: 13%
4. czerwony: 7%
5. niebieski: 6%
6. brązowy i beżowy: 5%
7. zielony: 2%
8. żółty i złoty: 1%
9. pozostałe: 2%

?W tym roku, popularność tego koloru wzrosła o ponad 4%? ? rozpoczyna swoją wypowiedź Nancy Lockhart, czyli dyrektor ds. marketingu kolorów w DuPont. ?Nastąpił wzrost akceptacji konsumentów dla koloru białego. Klienci chcą, aby ich samochody ?pachniały świeżością? i producenci samochodów są tego świadomi. Srebrny i czarny były kiedyś kolorami symbolizującymi luksus, ale rola białego znacznie się zwiększyła w tej symbolice. Luksus to teraz zróżnicowana paleta kolorów, a jego poczucie jest najbardziej znaczącym motywatorem poszukiwanym przez światowych projektantów samochodów. Klasyczny biały i biały perłowy inspirują w projektowaniu luksusowych samochodów? ? dodaje.

Szkoda, że tego typu raport nie został przedstawiony szczegółowo dla naszego kraju, bowiem patrząc na polskie drogi, można dojść do nieco innego wniosku. Warto jednak dodać, że według DuPont w Europie dominuje kolor czarny (25% rynku), a wzrost popularności białego, wiąże się z tym, że w Ameryce Północnej to właśnie ten drugi jest częściej wybierany przez klientów. Rynek amerykański jest ogromny, co mogło się więc przyczynić do ostatecznego wyniku badań w skali światowej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKilka ciekawych zdjęć z wypadków. Jak oni to zrobili?
Następny artykułEvoque będzie większy
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
 • tomasz

  W dzisiejszych czasach nie powinno nas tak stresowac to ze np. kolor auta który posiadamy przestał sie nam podobac i jednynym rozwiązaniem jakie przychodzi nam do głowy jest zakup nowego samochodu. A przeciez wystarczy tez przeanalizowac taki krok, jakim jest oklejenie auta megaoklejanie.pl/galeria/
  Matowa folia, sami przyznacie wygląda rewelacyjnie.

 • patryk89

  Sam się
  własnie nad czymś takim zastanawiam. Wiadomo ze oklejenie auta zwłaszcza
  jesli dużo sie nim poruszamy po miescie moze byc opłacalne. Ale kwestia tego
  jak okleić zeby tez zostac zapamietanym na drodze.