PODZIEL SIĘ

BMW przypuszcza atak na nowy segment czterodrzwiowych coupe. Do tej pory to miejsce było zarezerwowane dla Mercedesa CLS, Porsche Panamera, czy Audi A7. Czy znajdzie się więc miejsce dla BMW Serii 6?

Patrząc na parametry techniczne auta, można stwierdzić, że BMW będzie godnie rywalizować o czołowe miejsce. Otóż pod maską nowej ?szóstki? znajdzie się na początku trzylitrowy silnik o mocy 315KM. Później do salonów ma trafić z kolei wersja 650i Gran Coupe z podwójnie doładowanym silnikiem V8 o pojemności 4.4-litra i mocy aż 445KM. Oba motory będą wspierane ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Na samą myśl o tych danych robi się gorąco.

Jeśli chodzi z kolei o wnętrze, to tutaj klienci, którzy zdecydują się na zakup czterodrzwiowej wersji tego coupe, dostaną nieco więcej miejsca od tych mających dwudrzwiową ?szóstkę? plus nawet opcjonalne, piąte siedzenie.

Według informacji jakie podaje serwis Autoblog.com, BMW Serii 6 Gran Coupe zadebiutuje dopiero w marcu przyszłego roku podczas targów w Genewie. Poniżej kilka zdjęć nowego auta od niemieckiego producenta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo się nazywa taksówka
Następny artykuł?Mistrz? parkowania równoległego
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.