PODZIEL SIĘ

SKODA rozbudowuje linię montażową fabryki części zamiennych w Mladá Boleslav, gdzie produkowane są tylne osie do samochodów SKODA. Dzięki temu, fabryka zwiększa swe moce produkcyjne do aż 1700 sztuk dziennie.

Aby osiągnąć taką wydajność, istniejące do tej pory urządzenia zostały w znacznym stopniu zmodernizowane, a także w dużej mierze zautomatyzowane. Linia montażowa jest wykorzystywana do produkcji tylnych osi, montowanych w nowych modelach SKODY. Inwestycja jest istotnym elementem strategii wzrostu marki. Producent do 2018 roku zamierza osiągnąć sprzedaż co najmniej 1,5 mln samochodów rocznie.

Michael Oeljeklaus, członek zarządu SKODY odpowiedzialny za produkcję podkreśla: “Trwająca największa w naszej historii ofensywa modelowa marki SKODA, ma na najbliższe lata zapewnić nam wyraźny wzrost sprzedaży. Aby wesprzeć działania zmierzające do osiągnięcia założonego celu, inwestujemy w nowe technologie produkcyjne i systematycznie zwiększamy wydajność naszych fabryk. Dociskamy pedał gazu we wszystkich obszarach produkcyjnych i nieprzerwanie będziemy poprawiać wydajność naszych fabryk”.

Do tej pory, fabryka w Mlada Boleslav produkowała 1000 osi dziennie. Po modernizacjach, każdego dnia z taśmy montażowej zjeżdża ich aż 1700. Istniejąca linia montażowa została powiększona o 60 metrów, a niektóre etapy produkcyjne w pełni zautomatyzowane.

Poza osiami, w fabryce części zamiennych w Mladá Boleslav produkowane są również skrzynie biegów i silniki dla modeli marki SKODA.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiat Freemont jedną z ?gwiazd? największej imprezy sylwestrowej w Polsce
Następny artykułZwiastun 18 sezonu Top Gear
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.