PODZIEL SIĘ

Kto by się spodziewał, że to piękne cabrio jest już na rynku sześć dekad. Z tej okazji producent wypuścił nostalgiczny, ale zarazem porywający film.

Mercedes SL zadebiutował w 1952 roku i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością. Model 300 SL zwany Gullwing to jedno z najdroższych aut świata – niemal niedostępne już na światowym rynku. Poniżej przedstawiamy filmik, który pokazuje historię tego niezwykłego samochodu.

Pierwowzorem 300 SL był wprowadzony 2 lata wcześniej sportowy wóz 300 S, z którego przejęto nowoczesny silnik wyposażony we wtrysk paliwa oraz przestrzenną ramę o skomplikowanej konstrukcji, którą spawano z rurek o niewielkiej średnicy. Mimo nienajlepszej sytuacji finansowej w 1954 roku Mercedes postanowił wprowadzić do produkcji seryjną wersję tego samochodu. Mercedes-Benz 300 SL początkowo był uznawany za auto sportowe. Brał udział w wyścigach na torze w Le Mans, Norymberdze i Carrera Panamericana Mexico.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qWn3ubge78w&feature=player_embedded#![/youtube]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTransportuje swoją kolekcję aut za 20 milionów [VIDEO]
Następny artykułOto samochód roku 2012
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.