PODZIEL SIĘ

Volkswagena up! został wybrany ?Światowym Samochodem Roku 2012?. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez międzynarodowe jury podczas New York International Auto Show.

Jury składające się z 66 uznanych dziennikarzy z 25 krajów wybrało up! ?Światowym Samochodem Roku 2012?. Miejskie auto Volkswagena zdobyło tę cenioną na całym świecie nagrodę pokonując w finale dwóch przeciwników.

?Tytuł World Car of the Year 2012 dla up! po raz kolejny pokazuje, że nasi styliści, inżynierowie i specjaliści od produktu stworzyli samochód przemyślany w każdym detalu, budzący podziw i wyznaczający standardy swoją efektywnością wykorzystania wnętrza, bezpieczeństwem, wrażeniem podczas jazdy i niską szkodliwością dla środowiska? ? skomentował profesor Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG.

Już krótko po wprowadzeniu na rynek, w grudniu ubiegłego roku, up! zajął czołową pozycję wśród rejestrowanych po raz pierwszy aut w Niemczech. Niemal w tym samym czasie organizacja Euro NCAP nagrodziła up! maksymalną notą pięciu gwiazdek i przyznała mu dodatkowo ?Advanced Award? za funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Renomowany instytut designu iF wyróżnił najmniejszego Volkswagena złotą ?if design award?. A to jeszcze nie wszystko: up! otrzymało także w Niemczech ?Złotą Kierownicę 2011? oraz trzy wyróżnienia brytyjskiego czasopisma motoryzacyjnego What Car? ? ?Car of the Year?, ?City Car 2012? i ?Safety Award?. W Polsce dziennikarze magazynu Top Gear przyznali Volkswagenowi up! tytuł ?Małego Samochodu Roku?.

Na minimalnej powierzchni (długość 3,54 m) up! oferuje maksymalną ilość miejsca dla czterech osób i niezwykle efektywne technologie napędu. W up! zadebiutowała między innymi nowa generacja trzycylindrowych silników o mocy 44 kW / 60 KM i 55 kW / 75 KM. W przyszłym roku ofertę wzbogaci napędzany silnikiem elektrycznym e-up!.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł60 lat kultowego wozu [VIDEO]
Następny artykułMotor Show Poznań 2012. Zdjęcia!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.