PODZIEL SIĘ

Czyżby Chorwaci pozazdrościli konstruktorom znad Wisły? Raczej nie, otóż Rimac to auto, które w porównaniu do Arinerry, pojawi się na rynku.

Rimac szokuje nie tylko ze względu na fakt, że powstaje w Chorwacji, kraju który nie jest motoryzacyjną potęgą. Otóż już niedługo Polakom nie będzie się kojarzyć jedynie z tanimi wycieczkami. Od dziś chorwacka motoryzacja może wznieść się na całkiem nowy poziom.

Wszystko za sprawą auta napędzanego czterema silnikami elektrycznymi, które w sumie generują 1088 KM! Auto jest co prawda dość ciężkie jak na twór z włókna węglowego (waży ponad 1600 kilogramów), ale to nie przeszkadza w tym, żeby rozpędzić tę bestię od 0 do 100 km/h w zaledwie 2.8 sekundy.

Poniżej przedstawiamy filmik oraz galerię, jak się podoba? Ładniejsze niż Arrinera?

[youtube]http://youtu.be/Yi0wM5KcNfc[/youtube]

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes CLS Schooting Brake. Ma szansę na sukces?
Następny artykułTak wygląda nowy Mercedes C63 AMG Black Series [VIDEO]
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.