PODZIEL SIĘ

Jurorki plebiscytu wręczyły tę nagrodę Hondzie podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Konkurs na “Światowy Kobiecy Samochód Roku” jest podzielony na cztery kategorie: samochód rodzinny, samochód luksusowy, samochód sportowy oraz samochód ekonomiczny. Civic wywalczył pierwsze miejsce w kategorii samochód ekonomiczny, pokonując Volkswagena up! oraz Forda Fiestę.

W jury zasiadło 20 dziennikarek z 11 krajów świata, które nominowały Hondę Civic spośród wstępnej listy obejmującej 300 samochodów.

Jurorki konkursu Women’s Car of the Year kierowały się tymi samymi kryteriami, którymi w życiu codziennym kierują się kobiety przy zakupie samochodu. Brano więc uwagę bezpieczeństwo, relację wartości do ceny, stylistykę nadwozia, dostępność schowków w kabinie pasażerskiej, łatwość prowadzenia, oferowaną paletę kolorów lakieru, seksapil, aspekty ekologiczne oraz udogodnienia dla dzieci.

Źródło: Honda.eu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprawdź najbardziej niezawodne auta używane
Następny artykułPobił rekord Guinessa w parkowaniu równoległym
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.