PODZIEL SIĘ

Rajd Polski w Mikołajkach upłynął pod znakiem triumfu 21-letniego kierowcy z Finlandii. Esapekka Lappi i jego pilot Janne Ferm, zdystansowali konkurencję. Oto jakie mieli auto.

Wymienieni zawodnicy debiutowali w fabrycznym zespole Skody prowadząc Fabię Super 2000. Podczas dwóch dni rywalizacji na mazurskich trasach, młody i utalentowany kierowca wygrał aż 10 spośród 13 odcinków specjalnych. ?Podczas Rajdu Polski testowaliśmy nową załogę i zapoznawaliśmy się z tutejszymi trasami. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu w Mikołajkach, gdzie Esapekka pokazał swój ogromny talent. Sposób w jaki zadebiutował w naszym zespole, za kierownicą nowego dla niego auta, podczas zupełnie nieznanego mu rajdu, rzeczywiście wzbudza podziw? ? mówi Michal Hrabanek, szef zespołu Skoda Motorsport.

Rewelacyjnie odnajdujący się w Skodzie Fabii Super 2000 Esapekka Lappi na koniec I etapu 69. Rajdu Polski miał aż 14 sekund zapasu. W konsekwencji bezbłędnej i bezawaryjnej jazdy załoga Esapekka Lappi i Janne Ferm dowiozła do mety niekwestionowany triumf, a 21-letni Fin został najmłodszym zwycięzcą najstarszego rajdu w naszym kraju.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPonad 50 km nowych dróg ekspresowych z dofinansowaniem
Następny artykułNowy Beetle Cabriolet debiutuje podczas Los Angeles Auto Show
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.