PODZIEL SIĘ

Najnowsza odsłona popularnego hatchbacka zdeklasowała między innymi Toyotę GT86 i Mercedesa klasy A. Prestiżowa nagroda Car of the Year ląduje w niemieckim koncernie.

To nie pierwszy raz, kiedy Golf zdobywa tytuł auta roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Wcześniej dostał ją między innymi w 1992 roku (trzecia generacja Golfa). Podczas rozpoczynających się targów, aż 58 dziennikarzy z całej Europy wybierało auto roku. Do wyboru mieli 32 nowe modele, których roczna sprzedaż musiała przekroczyć 5 tysięcy sztuk. Jak widać, golf całkowicie zdeklasował rywali i zdobył aż dwa razy więcej punktów od zajmujących drugie miejsce Toyoty i Subaru. Oto jak wygląda zestawienie:

1. Volkswagen Golf – 414 pkt
2. Toyota GT86/Subaru BRZ – 202 pkt
3. Volvo V40 – 189 pkt
4. Ford B-MAX – 148 pkt
5. Mercedes Klasy A – 138 pkt
6. Renault Clio – 128 pkt
7. Peugeot 208 – 120 pkt
8. Hyundai i30 – 111 pkt

Golf nowej generacji został po raz pierwszy zaprezentowany 4 września 2012 roku w Berlinie. 17 września w Polsce rozpoczęła się przedsprzedaż tego bestsellera, który jak dotąd znalazł już ponad 29 milionów nabywców. Zaledwie trzy tygodnie później Volkswagen zaprezentował Golfa publiczności podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, natomiast pierwsze egzemplarze kompaktowego VW pojawiły się w salonach pod koniec października.

Źródło: COTY, informacja Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTak wygląda Lamborghini Veneno
Następny artykułŚwiatowa premiera Alfy Romeo 4C Launch Edition
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.