PODZIEL SIĘ

Klienci, którzy zdecydują się na zakup tego ekskluzywnego auta, będą mogli skorzystać z dodatkowej usługi, której próżno szukać w ofercie włoskiego producenta.

Wprowadzenie na światowe rynki Alfy Romeo 4C podkreśla powrót marki do świata lekkich samochodów sportowych coupé, wyjątkowego wydarzenia wyczekiwanego z rosnącym entuzjazmem przez pasjonatów rozsianych po całym świecie. To z myślą o nich powstała ekskluzywna Launch Edition, limitowana i numerowana seria 400 egzemplarzy na rynek europejski, o wyjątkowych cechach opracowanych konkretnie pod tę jedyną w swoim rodzaju serię.

Podczas dzisiejszego debiutu na 83. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie oficjalnie ruszają zamówienia na nowy, kompaktowy super samochód 4C w limitowanej serii Launch Edition. Jego cena w Polsce to 250.000 zł brutto.

Launch Edition wyprzedza o kilka miesięcy wprowadzenie do sprzedaży seryjnie produkowanej wersji 4C; poza tym, tylko nabywcy 4C Launch Edition będą mieli specjalny przywilej – możliwość uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się we Włoszech, które przewiduje kurs zaawansowanej techniki jazdy z profesjonalnymi instruktorami, uczącymi jak najlepiej wykorzystać potencjał Alfy Romeo 4C, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.

Z zewnątrz, nowa Launch Edition może przyjąć dwie barwy – Czerwoną Alfa lub specjalną matową Białą Carrara. Linia tej limitowanej serii wzbogacona jest przez pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego, który oprócz podkreślenia stylu samochodu, redukuje dodatkowo jego ciężar. Pakiet ten składa się z reflektorów, spoilera i obudów lusterek zewnętrznych, tylnego wlotu powietrza z aluminium z ciemnym wykończeniem, reflektorów Bi-Led oraz obręczy ze stopów lekkich 18-calowych (koła przednie) i 19-calowych (koła tylne) z ciemnym wykończeniem.

Poza tym, aby jeszcze bardziej podkreślić sportowy wygląd auta, przewidziane są przednie wloty powietrza, zaciski hamulcowe w określonym kolorze, sportowy układ wydechowy oraz kit zawieszenia ze specjalną regulacją amortyzatorów i tylnego drążka poprzecznego.

Ten sam styl widoczny jest wewnątrz samochodu, gdzie oprócz charakterystycznego, numerowanego znaczka, na pierwszy plan wysuwają się sportowe fotele oraz kierownica, wykonane ze skóry i mikrowłókna z białymi obszyciami, gałka dźwigni zmiany biegów i aluminiowe listwy. W przypadku czerwonej barwy, Alfa Romeo 4C Launch Edition posiada czerwone obszycia na kierownicy, hamulcu ręcznym, dywanikach, klamkach i sportowych fotelach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochód roku 2013. Volkswagen Golf na podium
Następny artykułVolvo pokazało w Genewie pierwszy na świecie system chroniący rowerzystów
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.