PODZIEL SIĘ

W roku 2012 samochody Fiata uzyskały średnią wynoszącą 119,8 g/km. Te wyniki potwierdzone zostały oficjalnie przez JATO Dynamics, czołową firmę badawczo-konsultingową w skali światowej motoryzacji.

W ciągu ostatnich 6 lat Fiat obniżył średni poziom emisji CO2 o 13%, z 137,3 do 119,8 g/km, a więc znacznie poniżej przewidzianego poziomu 130 g/km, przyjętego przez Unię Europejską na rok 2015.

Wśród wielu nowości technologicznych wprowadzonych w trakcie ubiegłego roku wyróżnia się nowy 0.9 TwinAir Turbo Natural Power o mocy 80 KM (metan/benzyna), ?wucylindrowy silnik łączący korzyści ekologiczne wynikające z zasilania metanem z mocą i przyjemnością prowadzenia gwarantowanymi przez technologię Turbo TwinAir.

Nowy Fiat Panda był pierwszym samochodem wyposażonym w tę innowacyjną jednostkę napędową gwarantującą obniżony poziom emisji CO2 (86 g/km), jedną z najniższych wartości na rynku. Od przeszło 15 lat, Grupa Fiat jest głównym producentem europejskim samochodów standardowo wyposażonych w instalację zasilania metanem (OEM), jedynym, który oferuje szeroką gamę samochodów eco-friendly z podwójnym zasilaniem (metan/benzyna), spełniającą wymagania szerokiej kategorii klientów, w tym sektora zajmującego się transportem towarów. Od 1997 do 2012 roku, Fiat sprzedał ponad 500.000 samochodów osobowych i dostawczych Natural Power.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVolvo pokazało w Genewie pierwszy na świecie system chroniący rowerzystów
Następny artykułLaFerrari następcą legendarnego Enzo
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.